Strašiak Sarkozy

Autor: Milan Jaroň | 21.3.2009 o 15:48 | Karma článku: 4,18 | Prečítané:  896x

Kačací výpek na podklade informácií z francúzskeho týždenníka Le Canard enchaîné

Premiér Fico, a spolu s ním celý kŕdeľ kapitolských husí zo strednej a východnej Európy, sa dušuje, že odmieta všetky formy protekcionizmu. Krajinám, ktorých ekonomika stojí a padá na ťažkom a strojárenskom priemysle, totiž nahnal strach francúzsky prezident Sarkozy, keď 5 februára v televíznom prejave o hospodárskej kríze oznámil, že 7 miliárd EUR štátnej pomoci pre francúzskych výrobcov áut podmieni zastavením delokalizácií a pokiaľ možno repatriáciou výrobných kapacít.

V Bruseli si pochopiteľne vypýtali podrobnosti, a francúzske ministerstvo financií Európskej Komisii obratom poslalo tajnú správu, z ktorej vyplýva, že nič také sa konať nebude. V skutočnosti nie je finančná pomoc firmám Renault a PSA podmienená ničím iným než deklaráciou ich dobrej vôle v snahe udržať zamestnanosť. Veľa šťastia pri naháňaní takýchto zajačích chvostov pre všetkých prezidentov a premiérov v rámci Európy.

Prevratný nápad nechať rodičov voliť aj za ich neplnoleté deti sa podľa kandidáta Mikloška zrodil v Nemecku. V hlave jedného nemeckého poslanca sa zrodil aj ďalší fantastický nápad: za účelom konečného riešenia psích výkalov na verejných komunikáciách a priestranstvách vytvoriť register, ktorý by kombinoval genetickú identitu psov s identifikáciou ich majiteľov. Policajt, ktorý by pri obhliadke natrafil na psí výkal by tak ľahko dokázal vypátrať jeho pôvodcu, a nezodpovedného psíčkara by spravodlivý trest neminul. Ako stvorené pre KDS.

A do tretice. Arcibiskup v brazílskom Recife, dom José Cardoso Sobrinho, nedávno exkomunikoval lekárov, ktorí na pohotovosti vykonali potrat dvojičiek deväťročnému dievčatku, ktoré bolo tri roky znásilňované svojim nevlastným otcom. Prečo? Lebo "Zákon Boží je nad zákonom ľudským" a ak aj existuje "veľa vážnych hriechov, tým najvážnejším je zničenie nevinného života." A keď to ešte mali byť dvojičky...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?