Sadistické zastrašovanie a ponižovanie detí ako trest

Autor: Milan Jaroň | 7.4.2009 o 21:53 | Karma článku: 7,64 | Prečítané:  1541x

Košický prípad je hanbou policajného zboru Slovenskej republiky. Ale ide o viac. Alebo čo Packa nechápe.

Šokujúci videozáznam ukazuje, že v prostredí, v ktorom pôsobilo minimálne šesť inkriminovaných policajtov, nie je sadistické zastrašovanie a ponižovanie detí morálnym zlyhaním. Práve naopak.

Však prečo si to policajti nafilmovali? Lebo išlo o skupinku psychopatov? Možno. Ale aj psychopat má svoje dôvody. Ako napríklad chcieť sa podeliť o svoj dobrý pocit z toho, čo vykonal, prosto sa chváliť.

A teda v prípade minimálne šiestich policajtov z Košíc išlo o niečo v štýle: „Aha! Ale sme im dali. Zaslúžili si to! Aspoň my sme ich potrestali. To si zapamätajú. Dobrá lekcia do života!" Alebo skôr v štýle: „o čom mnohí len snívajú, my sme si to dovolili!" Preto musí Packa z policajného zboru vyhodiť nielen minimálne šiestich páchateľov, ale aj ich nadriadených.

Ale všimnite si, že Packu na tom všetkom škrie niečo úplne iné.

Škrie ho fakt, že policajti ináč odviedli „výbornú prácu": páchateľov lúpeže našli a zaistili v rekordnom čase. (Nezaregistroval, že mohlo ísť maximálne o podozrivých z lúpežného prepadnutia). Prosto to spackali.

A škrie ho fakt, že policajti to natáčali, že policajti pri „tom" natáčali policajtov. Prosto, že boli natoľko hlúpi, že sami proti sebe vytvorili dôkazy. No fest to spackali.

A sme pri koreni veci. Packa, presne ako jeho minimálne šesť nepriamych podriadených, zjavne nechápe, že v právnom štáte účel nesvätí prostriedky. Tie nejaké etické normy tu nie su len pro forma.

Nik nie je nenahraditeľný. Prezident policajného zboru Slovenskej Republiky pán Packa by mal po svojej nešťastnej tlačovej konferencii odstúpiť. A nie preto, že si to praje SME, ale preto, že nechápe prečo by mal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?