Ľud ťa nesmie znenávidieť, ani tebou opovrhovať

Autor: Milan Jaroň | 19.6.2009 o 18:53 | Karma článku: 5,75 | Prečítané:  1258x

O našej polícii si už dávno nerobím žiadne ilúzie. V najlepšom prípade plní príkazy. Tak napríklad včera pred prezidentským palácom zjavne plnila príkazy čínskej ochranky. 

Niekto z našich uniformovaných dostal príkaz, ktorý pochopil tak, že úlohou policajného zboru Slovenskej republiky je čínskym papalášom poskytnúť perfektný servis. Perfektný v zmysle írečitej slovenskej pohostinnosti: "nech sa u nás cítia, ako doma." Ale áno, pán veľkomožný, buchnite si, my by sme si tiež radi.

Človek, ktorý je za to zodpovedný vláde Róberta Fica, od ktorej za svoju vzornú poriadkovú činnosť zrejme očakáva pochvalu, tým v konečnom dôsledku urobil medvediu službu. Ľudia sa okamžite začali pýtať: kam sa podela slovenská národná hrdosť? Je to do očí bijúce: za Dzurindu sme sa strkali do zadnice Američanom, dnes sa tlačíme do tej čínskej. Otvor možno užší, ale zápach porovnateľný.

Jediné šťastie pre nášho užitočného zodpovedného je v tom, že slovenské médiá celú akciu poňali ako reklamu pre Ondreja Dostála a ešte nejakú čínsku sektu. Záruka, že sa nestane vôbec nič.

Ale jedno zostane: všeobecný pocit poníženia pri pohľade na to, ako "naši" policajti plnia posunkové rozkazy čínskych "hostí". Vycvičení sú dobre. Majú aspoň IPO 3.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hovorili sme s Babindolčanmi: Bohatí susedia ich prekvapili

Ľuďom v Babindole sa nepáči, ak sa o nich hovorí ako o bohatej dedine. Zbohatlo podľa nich len pár jednotlivcov.

KOMENTÁRE

Snaha o minimalizáciu škody

Hlavní aktéri babindolskej kauzy nasadili špecialistov na krízovú komunikáciu.


Už ste čítali?